KAYSERİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Albayrağın Türküleri Konserine Yoğun İlgi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2018 yılı Kültür-Sanat Faaliyetleri kapmasında, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü işbirliğinde açılan 256 saatlik "Türk Halk Müziği Kursu" nu başarıyla tamamlayan 52 kursiyere kültür merkezinde düzenlenen törenle İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ve Kültür Sanat Şube Müdürü Erkan Erdoğan tarafından sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Taymuş, "Bu kursun açılmasındaki amacın, Türk Kültürünün en önemli unsurlarından biri olan ve zengin repertuara sahip olan türkülerimizin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması ve yeni ustalar yetiştirilmesi olduğunu ifade ederek kursun açılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yöneticilerimiz olmak üzere, kurs öğretmeni değerli sanatçımız Samet Mutugan ve kursta başarı göstererek sertifika almaya hak kazanan tüm kursiyerlere teşekkür ediyorum." dedi.

Belge töreninden sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu'nca Şef Samed Mutugan yönetiminde "Albayrağın Türküleri Konseri" programı icra edildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu tarafından verilen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda verilen konsere, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, protokol üyeleri ve çok sayıda izleyici katıldı.

Şef Samet Mutugan yönetiminde verilen konserde, birbirinden güzel türküleri  yorumlayan sanatçılar, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Konser bitiminde İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş Şef Samet Mutugan'a çiçek takdim etti. 

  • DSC_0075.JPG
  • IMG_8878.jpg
  • IMG_8888.jpg
  • DSC_0065.JPG